Motomeitenes.lv

Meitenēm piemēroti motocikli.

Šeit padalos ar p;ārdomām un informāciju pat to kādi motocikli ir un kādi nav piemēroti meitenēm lai uzsāktu patstāvīgās gaitas uz ceļiem.

   Zinot, ka ne visas meitenes ir 2 m garas un ne visas ar švarcīša muskuļiem tomēr-katrai jau gribētos atrast piemērotāko motociklu.

   Ja jau nolemts macīties uz A kategoriju, tad jau mocītis ir vai nu tikko iegādāts vai arī drīzumā tas tiks darīts. Zinu, ka pašai nebija viegli izdarīt īsto izvēli, jo meitenes vidējais augums ir 1,6m, spēks ir tik cik ir un jā, arī līdzekļi ir tik cik ir.

Vēlmes var būt dažādas , bet ak, cik gan mūsdienās ir iespēju.

Šeit tad arī vajadzētu plašāku skaidrojumu.

Aprakstīšu galvenos apstākļus, kas jāņem vērā izvēloties motociklu.

  • Meitenes fiziskās spējas
  • Motocikla specifika
  • Darbības vide
  • Vēlamais ieguvums
  • Budžets

Ir jāsaprot, ka motocikli tik ļoti atšķiras no automašīnām.

Lai objektīvāk varētu izprast, kāpēc tā, ir jāsaprot, ka braukšana ar motociklu un tā vadīšana, jau pašā saknē atšķiras no auto vadīšanas. Ja automobiļu pasaulē ir tā, ka tikt galā ar vadīšanu var jebkurš, kas var saturēt stūri un aizsniegties līdz pedāļiem un virsbūves gabarītiem ir tikai pakārtota nozīme, kad jāiebrauc stāvvietā. Izvēloties motociklu ir jāņem vērā, tas, ka tiem ir tikai divi riteņi un tā spēju noturēties uz tiem būtiski ietekmē konkrētā vadītāja spējas. Atcerēsimies to, ka stāvot uz vietas motocikls pats par sevi uz riteņiem nestāv, tas nozīmē, ka pie, katras apstāšanās tas būs jānotur. Šeit galvenokārt runa ir par motocikla gabarītiem un svaru. Gandrīz visās situācijās vieglāku motociklu būs arī vieglāk vadīt, īpaši motocikla svars izpaudīsies uzsākot kustību, manevrējot stāvlaukumos, braucot starp mašīnām intensīvas satiksmes apstākļos, apturot motociklu un stāvot pie sarkanā luksofora signāla. Jo mazāks būs motocikla svars, jo vieglāk to būs ieguldīt līkumos un nepieciešamības gadījumā to piekoriģēt ja sākotnējā trajektorija bijusi kļūdaina. Vieglu motociklu ir vieglāk iestumt un jo īpaši izstumt no garāžas, tādēļ, ka motocikliem lielākoties nav atpakaļgaitas. Smagākiem motocikliem vienīgās priekšrocības ir stabilāka gaita braucot pa nelīdzeniem ceļiem un brāzmainā sānvējā.

Ja, automašīna primāri izpilda tikai transportlīdzekļa funkciju un tehniskā ziņā tās visas ir ļoti līdzīgas, tad motociklu pasaulē valda daudz lielāka dažādība un to pielietojuma specifika.

Ja izvēloties automobili lētākais, vienmēr būs tas lēnākais un visādā citādā ziņā vairāk piemērots iesācējiem un ar minimālu komforta līmeni, tad izvēloties motociklu daudz rūpīgāk jāiepazīstas ar motocikla tipiem. Vislabāk izprotams kāds motocikls ir nepieciešams būs apzinot darbības vidi. Līdzīgi, kā automobiļu pasaulē arī motocikliem ir dažādi tipi un dažādi to pielietojumi. Ja automobiļa izvēlē izšķirošais kritērijs ir cena, automobiļa izskats, tad motociklu pasaulē, galvenais kritērijs ir tehniskie rādītāji (veiktspēja). Kā piemēru varu minēt tipisku pilsētas un sportisku lielceļa automobiļu cenu starpību.

No šī piemēra redzams ka cenu starpība parastam un sporta auto var būt pat 60 reizes.

Jauns Ford Focus 13 500 EUR

100 Zs

Lietots Ferrari Enzo 750 000 EUR

659 Zs

Motociklu pasaulē šī cenu starpība ir daudzkārt mazāka, vai pat nebūtiska. Tas redzams no nākamā piemēra, lai iegādātos motociklu ar 2x labāku veiktspēju, nevienmēr nepieciešams pārtērēt atvēlēto budžetu.

Jauns Suzuki GSXR1000 10 500 EUR

180 Zs

Jauns Suzuki GSF 1250 7500 EUR

98Zs

Tālāk aplūkosim galvenos motociklu tipus, ko visbiežāk izvēlās tieši meitenes.

Baiki (žiletes)

  Daudzām meitenēm patīk baiki, jo tie nav pārāk smagi, un nav arī pārāk augsti. Kā arī ir gana krāsaini. Parasti tie ir izkrāsoti spilgtās krāsās, kas modīgām meitenēm var likties aktuāli. Sporta baiku galvenās atšķirības no ielas motocikliem ir forsētais dzinējs, stingra amortizācija ar mazu gājienu, kas vairāk paredzēta braukšanai pa gludiem ceļiem. Uz šiem motocikliem ir sportiska sēdēšana, kas paredzēta vadāmības un ātruma iegūšanai, bet nav komforta ilgstošai braukšanai. Liels pagrieziena rādiuss, šaura stūre liela slodze uz rokām. Tie ir viegli, kas kopā ar nervozo motora darbību rada labvēlīgus apstākļus- negadījumam, ja vadītājs nav pietiekoši sagatavots un ar nepietiekošām vadīšanas spējām. Šie motocikli nemīl neprecizitātes no vadītāju puses. Tie noteikti nebūs piemēroti iesācējiem, un nemaz nebūs piemēroti Latvijas pilsētām. Lielāks piemērotības līmenis būtu smārtiņam ar baika motoru-maziņš, viegls, ātrs. Ja senāk (Padomiju laikā) bija pieci motociklu modeļi ar kuriem darīja visu, sākot no kartupeļu vešanas no lauka un beidzot ar braukšanu uz zaļumballēm, tad tagad kapitālisma laikmetā ir simtiem motociklu modeļu un vairāki desmiti tipu. Protams, ka ar jebkuru motociklu var mēģināt aizbraukt visur, bet vai tas būs saprātīgi, baudāmi un droši??? Tas ir cits jautājums un, lai paliek katra paša ziņā.

Ielinieki (naked)

Pēc būtības ir klasisko motociklu pēcteči. Tie ir ar maziem, vai pavisam nekādiem aerodinamikas elementiem. Tiem ir sabalansēta veiktspēja un piekari, lai varētu pārvietoties gan pilsētā, gan ārpus tās. Šis motociklu tips ir viens no populārākajiem, jo neprasa no vadītāja īpašu sagatavotību un ir pietiekoši ērti, un dinamiski. Piedod vadītājam daudzas kļūdas.

Čoperi (klavieres)

Ko, lai saka: “Ja tev ir pauti, gara bārda un alus vēders tad vari droši ņemt šo moci, bet ja tev vēl tādu nav un tu izvēlies šo motociklu, tad tev Būs:).” Ja neizvēlas 125cc čoperīti , ko par motociklu pat grūti nosaukt, tad čoperi lielākoties būs smagi, lieli un skaļi-tāpat kā to vadītāji. Lai arī čoperiem ir liels motors un tas ir zemu, tā novirzot smaguma centru tuvāk zemei, meitenēm šie motocikli nebūs īsti piemēroti, to masivitātes dēļ, tos ir grūti pastumt un nevisai iet kopā ar sievišķīgo tēlu, kaut gan mēdz būt arī izņēmumi - īstas rokeres. Spēcīgākas sievietes diezgan labi tiek galā-izvēloties vidējas kubatūras čoperīšus. Apgāžot paprāvāku čoperi meitenei vienai bez palīgiem nebūs pa spēkam to pacelt. Arī braukšana pa līkumainiem ceļiem ar šī tipa motociklu meitenēm varētu nebūt tā veiklākā un nogriešanās pa labi vai kreisi varētu izplūst divu joslu robežās.

Iztēlojos meitenes braukšanu ar čoperi, kā hammera stumdīšanu, pa Vecrīgu.

Tomēr, kā skaists dizaina paraugs čoperis gan var kalpot, to katrs var taisīt pēc savas gaumes un patikas, karināt pannas un katlus, astes un slotas, spīguļus un vizuļus. To, ka meitene būs vienmēr glīti saķemmētiem matiem un pareizi uzkrāsotām lūpām neviens nevar apšubīt, jo hromētu spoguļu un virsmu tiem ir daudz:).

Enduro?

  Šī tipa motocikli ir vispiemērotākie dažādai darbības videi. Ja dzīvo laukos nekādu problēmu, ja dzīvo pilsētā nekādu problēmu, ja dzīvo pilsētā un jābrauc pa lielceļu uz laukiem-nekādu problēmu. Endūro nav no tiem dārgākajiem un arī degvielas patēriņš ir vidējs. Motocikli ir ļoti viegli vadāmi, ļoti ērti sēdēt, nenogurst ne rokas, ne kājas, mugura ir taisna-līdz ar to nav slodzes. Motocikla tips, kas piedos kļūdas, ar kuru var izbraukt bedres bez raizēm. “ļoti ērti braukt divatā, kā arī var salikt daudz mantas 3lielos koferos un vēl telti piestiprināt atsevišķi. Mīnus tāds, ka šī tipa motocikli ir augsti, lai arī amortizators ir regulējams, ne vienmēr tas būs pietiekoši, lai varētu aizsniegt zemi ar pilnu pēdu, ja kādā krustojumā nākas stāvēt slīpumā un uz tā ir izkaisīti akmeņi-var sanākt baleta triki. Lai arī motors ir augstu, motocikls pats ir taisīts pietiekoši viegls, lai to varētu noturēt. Šobrīd arvien vairāk tiek ražoti šī tipa motocikli kas derētu arī meitenēm, lai arī senāk atrast meitenei piemērotu enduro bija gandrīz neiespējami.